top of page

FARMASİ-SİPARİŞİMİ NASIL TAKİP EDEBİLİRİM?

Güncelleme tarihi: 30 Ağu 2022

Farmasi siparişlerinizi kolayca takip edebilirsiniz.Siparişimi Nasıl Takip Edebilirim?

Girişimci sayfanıza giriş FARMASİ MOBİL uygulamadan giriş yapın.

Giriş yaptıktan sonra sol tarafta bulunan “Siparişlerim” sekmesine tıklayın.

Tıkladığınızda açılan sayfada geriye dönük sipariş dönemini seçin.

Seçtikten sonra takibini yapmak istediğiniz sipariş numarasını kontrol edin.

Sipariş nunarası ile aynı hizada bulunan Kargo Takibi kısmına tıklayın.

Açılan kargo takip sayfasından siparişinize ait kargo durum detayını gözlemleyebilirsiniz


MOBİL UYGULAMADAN FARMASİ ÜYE GİRİŞİFARMASİ MOBİL uygulama "Giriş Yap” menüsüne tıklayın. Açılan sayfaya TC numarası veya Girişimci kodu ve size gönderilen şifre ile sisteme giriş yaparak siparişinizi takip edebilirsiniz.


Farmasi alışveriş ve sipariş işlemleri ile ilgili diğer yazılar için aşağıdaki ilgili başlıklara bakın.


4. Siparişimi Ne Zaman Teslim Alabilirim?

Siparişleriniz yoğunluğa bağlı olarak üç ile yedi iş gününde tarafınızdan seçilen anlaşmalı kargo firmalarımız tarafından adresinize teslim edilecektir5. Siparişimi Nasıl İptal Edebilirim?>

Siparişlerinizi kendiniz sipariş girildikten sonraki ilk 120 dakika içerisinde iptal edebilirsiniz. Sipariş takip bölümünde ilgili sipariş yanında İPTAL ET butonu yer almaktadır. Bu butona tıkladığınızda iptal nedeninizi yazmanız gerekmektedir. Daha sonra siparişi iptal etmek istediğinizden emin olup olmadığınız sorulmaktadır. Sonrasında siparişiniz iptal edilmiş olacaktır. İptal süresi dolmuş olan siparişlerin iptal işlemleri gerçekleştirilememektedir.


6. Cayma Hakkından Nasıl Yararlanabilirim?

Girişimci sayfasında sol tarafta bulunan butonlarda Sözleşme ve Formlar sekmesi altında bulunan Cayma Formu kullanılarak cayma talebini firmamıza iletebilir. Cayma Hakkını kullanmak ücretsizdir.


https://cdn.farmasiint.com/PDF/sozlesme_formlar/Giri%C5%9Fimci%20ile%20T%C3%BCketici%20aras%C4%B1ndaki%20cayma%20formu.pdf 


Ayrıca  https://cdn.farmasiint.com/PDF/sozlesme_formlar/Farmasi%20ile%20Giri%C5%9Fimci%20aras%C4%B1ndaki%20cayma%20dilek%C3%A7esi.pdf  linkinden de Cayma Hakkı örnek dilekçeye ulaşabilir.


Ayrıca,


Ürün siparişi onaylama işlemi öncesinde de girişimcinin bilgine ve onayına sunulan Ön Bilgilendirme Mesafeli Satış Sözleşmesi’nde de Madde 3’de Cayma Hakkı konusunda detaylı bilgi verilmektedir.


MADDE 3 - CAYMA HAKKI


SATICI AŞAĞIDAKİ HUSUSLARI TAAHHÜT ETMEKTEDİR.


‘’Bu sözleşmenin kurulduğu veya malın teslim alındığı tarihten itibaren on dört gün içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin cayma hakkınız bulunmaktadır. Cayma süresi içinde sözleşmeye konu mal veya hizmet karşılığında herhangi bir isim altında ödeme yapmanızı veya borç altına sokan herhangi bir belge vermenizi istemeyeceğimizi ve cayma bildiriminin tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren en geç on dört gün içerisinde malı geri almayı taahhüt ederiz.’’


ALICI’nın bu sözleşme kapsamında alacağı ürün veya ürünlere ilişkin olarak ürünlerin tesliminden itibaren 14 gün içinde cayma hakkı bulunmaktadır. Cayma hakkı, SATICI’ya faks, e-posta veya telefon ile bildirimde bulunmak suretiyle kullanılabilir. Cayma hakkı kullanılan ürünün kutu/paket içeriğinin tam olması ve ürünün yeniden satılabilir halde bulunması şarttır.


Cayma hakkının kullanılması halinde, iade konusu ürün veya ürünlerin SATICI’ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Cayma hakkının kullanılmasına ilişkin bildirimin ulaştığı tarihten itibaren 14 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV iadesi yapılamaz. Cayma hakkının kullanılmasından kaynaklanan EFT kesintisi, kargo gideri ve sair masraflar SATICI’ya aittir.


MADDE 4 - CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler için cayma hakkı kullanılamaz. Kopyalanarak orjinalliğini kaybeden (CD, DVD, plak vs gibi) veya hijyenik faktörler nedeniyle risk taşıyan ürünlerin (kulaklık vs. gibi) iade ve değişimleri orijinal ambalajları açıldığı takdirde gerçekleştirilememektedir. Kampanya kapsamında satılan ürünler hiçbir suretle iade alınmamaktadır.


7. Ürün İadesi veya Değişimi Yapmak İstediğimde Kargo Ücreti Dahil Herhangi Bir Ücret Ödeyecek Miyim?


Hayır, ürün iade ve değişim işlemleri ücretsiz gerçekleştirilmektedir. Firmamızın anlaşmalı olduğu kargo firmaları aracılığı ile firmamıza gönderilen ürünlerden kargo ücreti de dahil olmak üzere herhangi bir ücret alınmamaktadır. Ürün iade işlemlerinde sadece Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo ile firmamıza ürünü ücretsiz gönderebilirsiniz.ÜYE OLARAK İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ YAP


ÜCRETSİZ ÜYE OL

İNDİRİMLİ ALIŞVERİŞ YAP

PARA KAZANMAYA BAŞLA86 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
bottom of page