top of page

FARMASİ GÜNCEL KAZANÇ PLANI 2022-2023

Farmasi kazanç planı güncellendi. Yeni kazanç planını aşağıda bilginize sunuyoruz.

Farmasi’de prim sistemi seviyeleri yenilendi ve 2022 yılı, Eylül ayından itibaren geçerli olmak üzere kazanılacak rakamlar ve seviyeler belli oldu.

1500 TL cirodan itibaren seviye alarak kazanmaya başlayacak olan Farmasi üyeleri, 1500 TL ciroda %8 prim alabileceklerdir.

1500 TL’de de bu tutar brüt 120 TL’dir.


Farmasi yeni prim seviyeleri %8, %12, %16, %19 ve %23


Farmasi yeni prim TL puanları; Grubunuzla birlikte kendi puanınız dahil olmak üzere gerçekleşen ciroya göre Farmasi’den kazanç, prim elde etmektesiniz.1.500-4.999 TL puan arası %8,

5.000-9.999 TL puan arası %12,

9.000-14.999 TL puan arası %16,

1.5000-24.999 TL puan arası %19,

25.000 TL puan ve üzeri %25 prim kazanacaklardır.YAZININ CEVAPLADIĞI SORULAR


Farmasi Prim Sistemi Nasıl İşler?

Farmasi Prim Nasıl Kullanılır?

Farmasi’de Prim Nasıl Alınır?

Farmasi Lider Yetiştirme Primi Nedir?

Farmasi Performans Bonusu Primi Nedir?Farmasi Lider Yetiştirme Primi Seviye Oranları

Farmasi Prim Ödeme Tarihleri

Farmasi Prim Nereye Yatar?

Farmasi Kimler Prim Alır?

Farmasi İle Ne Kadar Kazanılır?

Farmasi Prim Değersiz Ne Demek?

Farmasi Prim Değerli Ne Demek?

Farmasi Prim Sistemi Nasıl İşler?

Farmasi Prim sistemi adil bir şekilde ve kişilerin birbirinin üzerinden kazanma ve benzeri bir yapıya sahip değildir. Günümüzde maalesef bir çok saadet zinciri benzeri sistemler vardır ve bu tarz sistemlerden dolayı bir çok insan mağduriyet yaşamaktadır. Farmasi’nin bu sistemler ile uzaktan, yakından, alakası da yoktur, ilişkisi de yoktur.


Farmasi Prim sistemi işleyişinin adil denmesinin sebeplerinden biri ise prim dağıtmaya ekibin en altından başlıyor olmasıdır ve sistemde bulunan herkesin kendi emeğine yani seviyesine göre prim alması, kazanç elde etmesidir.


Yenilenen Farmasi prim sistemiyle daha kazançlı hale getirilmiştir. Bu belirtilen rakamlar ekip dağılımına göre değişiklik gösterebilmektedir. Adil kazanç da bunu gerektirir.


Farmasi Prim Nasıl Kullanılır?


Farmasi prim 2 şekilde kullanılır.

1. kullanım şekli Farmasi sayfanızdan alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

2. kullanım şekli ise banka bilgilerini Farmasi sayfanıza yazarak banka hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz.


Banka bilgilerinizi Farmasi sayfanıza kaydederek her ayın 20’sinde primlerinizin ve sayfanızda bulunan nakit tutarını dilediğiniz banka hesabınıza yatırılmasını sağlayabilirsiniz.


Farmasi sayfanıza kaydettiğiniz banka hesabınızın sizin adınıza olması gerekmektedir. Başka isim adına açılmış hesap olması durumunda ödeme gerçekleşmeyecektir. Banka hesap sahibi ile Farmasi sayfa sahibinin aynı kişi adına olması gerekmektedir.


Farmasi primlerinizin sayfanızda bulunması durumunda alışverişlerinizde kullanmak istediğinizde; Farmasi sayfanızdan sipariş onaylarken, en son onaylama aşamasında karşınıza ‘Bakiyemden Kullan’ seçeneği karşınıza çıkacaktır.


Farmasi sayfanızda bulunan prim tutarının 100 TL’nin altında kalması durumunda, banka hesabınıza yatırılmayacaktır. Farmasi sayfanızda bulunan bakiyenize aktarılacaktır. Farmasi primlerinizin 100 TL ve üzeri olması durumunda banka bilgileriniz doğrultusunda ve banka bilgilerinizin doğru olması durumunda sayfanızda belirttiğiniz banka hesabınıza ayın 20’sinde aktarılacaktır


Karşınıza çıkan ‘Bakiyemden Kullan’ kutusuna dilediğiniz rakamı yazarak kullanmanız mümkündür. Örnek vermek gerekirse; Siparişiniz 200 TL tutarında ve 100 TL bakiyenizden kullanmak istediniz. Bu durumda 100 TL ödeyerek 200 TL olan siparişinize 100 TL ödeyerek sahip olabilirsiniz.
Farmasi’de Prim Nasıl Alınır?


Farmasi’de bir kişinin prim alabilmesi için öncelikle üye olmanız gerekmektedir.

200 TL puan ‘Aktiflik Şartı’nı yerine getirmesi gerekmektedir ve ekibiyle en az 1.500 TL ciro gerçekleştirdiğinde prim alabilecektir. Kişinin ekibiyle yada kişisel olarak 1.500 TL ve üzeri ciro gerçekleştirmesi durumunda prim hakkedişi olacaktır. Farmasi kişisel siparişe de prim vermektedir.


Bazı firmalar kişisel cirodan, yani kişisel alışveriş tutarınızdan prim ödemesi yapmamaktadır, Farmasi ise ister kişisel olsun ister ekiple olsun her durumda prim ödemesi yapmaktadır. Farmasi’de sizin kişisel cironuz da grup cironuza dahildir.


Farmasi Prim sistemi çok sade ve anlaşılır hazırlanmıştır. Karışıklık olacak yada sizin aklınızı bulandıracak hususlar barındırmaz. Farmasi prim sistemi kişiye primi vermek üzere kuruludur, kişinin primini vermemek üzere kurulu değildir.


Farmasi Lider Yetiştirme Primi Nedir?


Farmasi lider yetiştirme primi; Farmasi’nin diğer neredeyse hiç bir firmada olmayan ve yükselen liderlere vermiş olduğu ilave prim tutarının adıdır.


Farmasi’de sizin ekibinizde %16 (10.000 TL) ve üzeri bulunan kariyerler oluştuğunda ‘ilave’ olarak %5’e kadar prim ödemesi gerçekleştirmektedir. %16, %19, %23 seviyesine gelen kişilerden ayrıca ‘Lider Yetiştirme Primi’ verilmektedir.


Bunun bir diğer bakış açısıyla açıklaması ise; Ekibiniz büyüdükçe, genişledikçe, liderler çıktıkça sizin priminiz düşmesi değil tam aksine yükselmesi, katlanması demektir.


Böylece ekibinizde Farmasi liderleri yetiştikçe priminiz daha da artacaktır. Farmasi’de uzun soluklu prim almaya devam edebilme imkanına sahip olacaksınız. Bir yerden sonra priminizin durması söz konusu değildir.


Farmasi Performans Bonusu Primi Nedir?


Farmasi performans Müdür, Direktör’ün yararlandığı extra Farmasi kazanç sistemidir. Her yetiştirdiğiniz ve ekibinizde bulunan %12, %16, %19 ve %23 seviyesinde bulunan kişilerden ilave ve koşulsuz olarak priminize eklenen kazancın ismidir.


Ekibinizde size bağlı bulunan %12 için 100 TL, %16 için 200 TL, %19 için 400 TL ve %23 için 600 TL ilave olarak kazanç elde edersiniz ve bu kazanç geçici değil sürekli olarak alabileceğiniz rakamlardır. Performans Primi; Lider yetiştirme primine ilave olarak düzenli olarak ve süresiz olarak alınabilecektir.


Farmasi’den Lider Yetiştirme Primi alabilmek için bazı şartları yerine getirmeniz gerekmektedir. Görsellerde bulunan rakamları, priminize ek olarak alabilmeniz için diğer görselde bulunan kuralları yerine getirmeniz gerekmektedir. Kurallarda her ay güncelleme yapılmaktadır.


Farmasi Lider Yetiştirme Primi Seviye Oranları


Farmasi’nin lider yetiştirme yada bir diğer adıyla Lider geliştirme prim oranları kişinin kariyerine göre artış göstermektedir. Farmasi’de kariyeriniz yükseldikçe Lider Yetiştirme prim katsayınızda artmaktadır.


Farmasi’de Müdür ve Direktör seviyelerine de 4. Nesil kazanç eklenmiştir.

Farmasi Prim Ödeme Tarihleri


Farmasi sponsorlarının, danışmanlarının, üyelerinin primlerini her ayın 20 (Yirmi) sinde kişisel sayfalarında belirttikleri banka hesaplarına yada Farmasi kişisel sayfalarına yatırır. Prim ödeme günü her ayın 20’sidir.


Fatura kesenler, yani vergi mükellefi olan Farmasi girişimcileri ise; Prim faturalarını her ayın 20’sinde keserek, her ayın 27 (Yirmi yedi)’sinde kdv ve stopaj ödemelerini alırlar. Belirtilen ay içerisinde Farmasi tüm prim hak edişini yatırır. Resmi tatile denk gelmesi durumunda ilk iş günü yatırılır.


Bayram tatillerinde Farmasi yönetim kurulu tarafından uygun görülmesi ve bankaların açık-kapalı yada müsaitlik durumuna göre bayramdan öncede yatırabilir. Bu tarihler dışında herhangi bir prim ödemesi gerçekleştirmez.


100 TL ve üzerindeki her kazanç, sistemde belirtilen banka hesabına yatırılır. Farmasi sistemine herhangi bir banka bilgisi girilmemesi durumunda prim hak edenin Farmasi kişisel sayfasına hak edilen miktar yatırılır.


Farmasi Prim Nereye Yatar?


Farmasi’den kazanmış olduğunuz prim, herhangi bir banka bilgisi sayfanıza yazmamanız durumunda Farmasi sayfanıza her ayın 20’sinde aktarılacaktır. Farmasi sayfanızdan bu rakamın kaybolma söz konusu değildir. İsterseniz biriktirirsiniz, isterseniz Farmasi alışverişlerinizde kullanırsınız.


Farmasi sayfanızda bulunan ‘Banka Bilgileri’ bölümünde sizden istenen banka bilgilerinizi kaydetmeniz durumunda 50 tl ve üzeri tüm primleriniz belirttiğiniz banka hesabına her ayın 20’sinde aktarılacaktır.


Prim tutarının 100 TL’nin altında kalması durumunda, prim tutarı Farmasi sayfanıza yansıtılacaktır. Sonraki aylarda aldığınız primler ile birleştiğinde 100 TL’yi geçmesi durumunda bankanıza yatırılacaktır.


Farmasi primlerinizi dilerseniz Farmasi alışverişlerinizde kullanmanız mümkündür. Örnek verecek olursak; 200 TL siparişinizin olduğunu düşünelim ve hesabınızda 50 TL prim olduğunu var sayalım. Bu durumda 50 TL hemen sipariş tutarından geriye düşecek ve 150 TL olacaktır.


Farmasi primlerini dilerseniz sayfanızda biriktirebilirsiniz. Askıya düşülse bile kazanmış olduğunuz tutar Farmasi sayfanızda sizi bekleyecektir. Hiçbir şekilde ortadan kaybolma yada benzeri durum olması söz konusu değildir. Biriktirdikten sonra da bankanıza yatırılmasını talep edebilirsiniz.


Farmasi Kimler Prim Alır?


Farmasi’de üye olan herkes prim alabilir.

160 TL sipariş girilmesi durumunda prim alınabilmektedir. Tabii ki en az 1000 TL (ekip yada kişisel) cirosuna ulaşmak gerekmektedir. 1000 TL’nin altında bulunan grup puandan; kişinin prim alınması mümkün değildir.


Farmasi İle Ne Kadar Kazanılır?


Farmasi’de kazanmanın bir limiti yoktur. Siz katalogdan %30 ve %40 kar ile kazanmaya başlarsınız. Hediyeler kazanarak devam edersiniz. Son olarak da prim kazancı ile bu kazancı taçlandırırsınız.


Satış dan elde edilecek olan gelir, hediyelerden elde edilecek olan gelir ve prim kazancı olmak üzere 3 ana başlıkta kazanç sağlarsınız ve bu kazancın son yada üst bir limiti yoktur. Bu yüksek kazançların kanıtları da vardır ve hala kazançlarını arttırmaktadırlar.Farmasi Prim Değersiz Ne Demek?


Farmasi bazı ürünlerde muazzam indirim gerçekleştirmektedir. Bu indirim tutarları gerçekten çok yüksek tutardır. Haliyle bu yüksek indirimin üzerine ürüne Farmasi’nin prim vermesi durumunda neredeyse Farmasi ürünü bedavaya sunmuş olacaktır.

Yüksek indirim olan ürünleri almanız durumunda, bu ürünleri aldığınızdan dolayı prim yada hediye puanına sayılmayacaktır. Prim değersiz ürün sayısı da zaten çok fazla değildir ve bu ürünlerin prim değersiz olduğu Farmasi tarafından duyurulmaktadır. Şans broşüründe yada Farmasi Resmi web sitesinde duyurulmaktadır.


Farmasi Prim Değerli Ne Demek?


Prim değerli demek siz ürünü aldığınızda hem hoş geldin hediyelerinden hem teşvik hediyelerinden hemde prim kazancından yararlanmanız mümkündür. Prim değerli manası; bu ürün üzerinden prim ve hediye kazanabilirsiniz demektir.


Farmasi kataloğunda bulunan ürünlerin tümü prim değerlidir. Prim değersiz olabilecek ürünler şans broşüründe bulunmaktadır ve ürünün altında prim değersiz yazısı yazılmaktadır.


Farmasi Prim Sistemi hakkında tüm merak ettiklerinizi, en güncel ve detaylı bilgiyi sayfamızda bulunan iletişim araçları ile bize ulaşarak elde edebilirsiniz.٢٤ مشاهدة٠ تعليق

أحدث منشورات

عرض الكل

Comentarios


bottom of page